Fællessejlads 2015

FS, KBL, KS, MS, SBK

Resultater kl. 14:51 on June 11, 2015

20150610 - DH Måltype - 2015-06-10

Start: Start 1, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 18:45, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Start: Start 2, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 18:50, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Start: Start 3, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 18:55, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Start: Start 4, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 19:00, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Start: Start 5, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 19:05, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Plac. DH Cert. nr. Løb Skippers navn Sejlklub Bådnavn Bådtype Sejl nr. Mål Sejltid Korr. Sejltid Gns. Fart Point Mål
1 567 8 Karsten Svenningsen Middelfart Sejlklub Hvidunderet Scan-kap 99 DEN 51 20:10:18 1:10:18 1:27:04 5.804 kn 1.0 613.8
2 688 8 John Middelboe Fredericia Sejlklub Orkanen Ylva DEN 35 20:07:42 1:07:42 1:27:33 6.027 kn 2.0 586.6
3 33115 6 Jan Kjær Larsen Kolding Bådelaug Moshulu X-332 DEN 171 20:03:42 1:08:42 1:28:52 5.939 kn 3.0 583.8
4 31899 1 Kaare Black Kolding Sejlklub Klør 7 Folkebåd DEN 676 20:14:08 1:29:08 1:29:08 4.577 kn 4.0 761.8
5 9042 8 Bjarne Andersen Middelfart Sejlklub Mary-lou Banner 30 DEN 85 20:13:38 1:13:38 1:29:12 5.541 kn 5.0 624.4
6 35072 7 Per Weiskvist Kolding Sejlklub Visione 4 Salona 37 DEN 4 20:00:44 1:05:44 1:29:56 6.207 kn 6.0 548.2
7 34797 8 Ancher/Sudergaard Middelfart Sejlklub Xpedit XP-33 DEN 43 20:06:18 1:06:18 1:30:09 6.154 kn 7.0 551.4
8 34274 4 Mikkelsen / Bæk Middelfart Sejlklub Xpressen EXPRESS DEN 999 20:09:18 1:19:18 1:31:16 5.145 kn 8.0 656.2
9 11067 9 Jesper Skouenborg Kolding Sejlklub Magic M Matcher 37 DEN 1 20:10:48 1:05:48 1:31:26 6.201 kn 9.0 535.6
10 11512 5 Lars Legarth Kolding Sejlklub Refugium Mustang 616 MR DEN 105 20:12:30 1:22:30 1:31:45 4.945 kn 10.0 680.2
11 34654 9 Frank Eriksen Kolding Sejlklub Madness Matcher 37 DEN 3 20:13:04 1:08:04 1:31:51 5.994 kn 11.0 552.0
12 17868 9 Rasmussen / Thomsen Middelfart Sejlklub Trefor DS 37 DEN 19 20:12:23 1:07:23 1:31:53 6.055 kn 12.0 545.6
13 34301 8 Peter Thorup Kolding Sejlklub XL Blitz X-99 DEN 517 20:10:42 1:10:42 1:31:54 5.771 kn 13.5 574.8
13 31306 5 Steen Madsen Middelfart Sejlklub Blade Banzai 280 DEN 280 20:01:16 1:11:16 1:31:54 5.725 kn 13.5 579.8
15 32417 6 Steen Sparsø Skærbæk Bådeklub Freedom Dufour RC34 DEN 476 20:05:50 1:10:50 1:32:00 5.76 kn 15.0 575.0
16 8281 8 Peter Villemose Skærbæk Bådeklub Seaflyer Luffe 37 DEN 75 20:12:18 1:12:18 1:32:39 5.643 kn 16.0 582.2
17 17913 9 Gert Larsen Middelfart Sejlklub Hindsgavl Slot DS 37 DEN 23 20:13:29 1:08:29 1:32:58 5.958 kn 17.0 545.8
18 10750 3 Søren Klausen Middelfart Sejlklub Vixi Duet DEN 51 20:08:57 1:23:57 1:33:05 4.86 kn 18.0 681.2
19 8401 3 BMW Middelfart Sejlklub Ve duet mæ Duet DEN 43 20:08:44 1:23:44 1:33:06 4.873 kn 19.0 679.2
20 33761 6 Kim Ebler Hansen Kolding Sejlklub Fiore de Sale X-362 Sport DEN 118 20:06:02 1:11:02 1:33:45 5.744 kn 20.0 561.4
21 32777 9 Niels Nørgaard Pedersen Middelfart Sejlklub Ventoux X-37 DEN 125 20:14:47 1:09:47 1:33:46 5.847 kn 21.0 550.2
22 16395 1 Villy Enemærke Kolding Sejlklub Søhesten Folkebåd DEN 685 20:19:05 1:34:05 1:34:05 4.337 kn 22.0 761.8
23 16431 1 Jannik Caj Hansen Kolding Sejlklub Pikat Folkebåd DEN 992 20:19:37 1:34:37 1:34:37 4.312 kn 23.0 761.8
24 16924 3 Klubskipper Skærbæk Bådeklub Lirekasse H-Båd DEN 402 20:09:48 1:24:48 1:34:53 4.811 kn 24.0 672.8
25 11887 6 Tage Hansen Skærbæk Bådeklub Mamagaia Impala 33 DEN 17 20:11:17 1:16:17 1:34:54 5.348 kn 25.0 597.6
26 7955 4 Klaus Bruun Kolding Sejlklub Julie X X 95 DEN 120 20:10:24 1:20:24 1:35:20 5.075 kn 26.0 630.0
27 5603 3 Peter Møller Middelfart Sejlklub Dille Spækhugger DEN 125 20:09:03 1:24:03 1:35:43 4.854 kn 27.0 658.8
28 3032 8 Jørgen Olsen Skærbæk Bådeklub Malthe 2 Luffe 37 DEN 23 20:15:31 1:15:31 1:35:52 5.403 kn 28.0 582.2
29 31972 9 Dan Østergård Kolding Sejlklub Matchless Matcher 37 DEN 6 20:15:59 1:10:59 1:36:06 5.748 kn 29.0 540.2
30 30038 9 Thorkild Skovboe Kolding Sejlklub Mazurka Matcher 37 DEN 8 20:17:09 1:12:09 1:36:07 5.655 kn 30.0 550.4
31 7 8 Preben Riis Skærbæk Bådeklub Tai Fat Banner 30 DEN 46 20:20:19 1:20:19 1:36:44 5.08 kn 31.0 617.0
32 31786 9 Henrik Poulsen Middelfart Sejlklub Sonic Centerline40 DEN 5 20:15:40 1:10:40 1:36:48 5.774 kn 32.0 531.2
33 32943 4 Steen Lyholm Johansen Middelfart Sejlklub Lille søster Hanse 312 DEN 318 20:09:30 1:19:30 1:37:37 5.132 kn 33.0 602.0
34 6696 3 Jesper Stentoft Kolding Sejlklub Lille Liv Granada 767 DEN 15 20:11:24 1:26:24 1:37:41 4.722 kn 34.0 662.2
35 33544 7 Søren Åskov Skærbæk Bådeklub Relax Hanse 370 DEN 521 20:09:51 1:14:51 1:38:50 5.451 kn 35.0 550.2
36 16687 2 Christian Frank Andersen Kolding Sejlklub Tjalfe IF DEN 120 20:17:54 1:32:54 1:38:57 4.392 kn 36.0 708.4
37 32505 6 Klaus Danø Kolding Sejlklub Havlit Dehler 34 DEN 829 20:16:05 1:21:05 1:39:39 5.032 kn 37.0 598.0
38 1919 2 Alex S Nielsen Middelfart Sejlklub Tempus Maxi 84 DEN 430 20:17:32 1:32:32 1:40:44 4.409 kn 38.0 689.4
39 32704 2 Michael Terp Knudsen Middelfart Sejlklub Nemo Drabant 22 DEN 55 20:21:49 1:36:49 1:42:17 4.214 kn 39.0 713.6
40 16730 2 Niels Henrik Hove Kolding Sejlklub Go-On Drage DEN 122   DNC     48.0 666.2
40 3933 3 Knud Erik Graversen Middelfart Sejlklub Tridens Albin Nova DEN 188   DNC     48.0 626.0
40 34447 5 Christian Seilman Middelfart Sejlklub Koldingmarine.dk Melges 24 DEN 521   DNC     48.0 568.4
40 8802 4 Ole Liisborg Middelfart Sejlklub Salsa Larsen 28 DEN 30   DNC     48.0 632.2
40 11218 4 Mads Lund Skærbæk Bådeklub Pivot Larsen 28 DEN 97   DNC     48.0 625.8
40 7498 4 Jan Steffen Middelfart Sejlklub Lille Marie Solus Alta DEN 30   DNC     48.0 613.8
40 32707 5 Morten Jensen Middelfart Sejlklub Respect Banner 23 racer DEN 1   DNC     48.0 616.0
40 35100 7 Steen Olsen Skærbæk Bådeklub Hansie Hanse 400 DEN 7   DNC     48.0 546.4

20150610 - TEXEL Måltype - 2015-06-10

Start: Start 6, Finishes: Finish time, Starttidspunkt: 19:10, Banelængde: 6.8, Wind strength: TACIM
Plac. DH Cert. nr. Løb Skippers navn Sejlklub Bådnavn Bådtype Sejl nr. Mål Sejltid Korr. Sejltid Gns. Fart Point Mål
1   10 Tobias Pedersen Skærbæk Bådeklub Carbon 2 RC 27 DEN 27M 19:54:53 0:44:53 0:48:15 9.09 kn 1.0 1.075
2   10 Henrik Bøje Skærbæk Bådeklub Kermit Dragonfly 25 S DEN 2505 20:11:58 1:01:58 0:49:34 6.584 kn 2.0 0.800
3   10 Jens Quorning Skærbæk Bådeklub Dragonfire One off 28 DEN 60 20:11:19 1:01:19 1:06:39 6.654 kn 3.0 1.087



Sailwave Scoring Software 2.16.2
http://www.sailwave.com/